Najlepsze kamery internetowe w 2021 roku

Jeszcze do niedawna wydawało się, że sprzedawane osobno kamery internetowe są przeszłością. Mogło się wydawać, że te wbudowane w laptopy i smartfony w zupełności wystarczą, a jedynymi osobami, które będą kupować zewnętrzne kamery internetowe, są użytkownicy komputerów stacjonarnych. Nawet co do tych ostatnich nie było to nic pewnego, ponieważ na rynku już dawno pojawiły się monitory z wbudowanymi kamerami. Można więc było przypuszczać, że czasy zewnętrznych kamer internetowych mijają.

Wszystko jednak zmieniła globalna epidemia koronawirusa, zmieniła sposób, w jaki pracujemy, spotykamy się ze sobą i uczymy się. Normalne stało się, że spotkania w pracy, czy lekcje odbywają się na Zoomie. Okazało się, że kamerka internetowa jest koniecznością, a te seryjnie montowane do laptopów, często nie dają wystarczająco dobrej jakości obrazu.

Dlatego na rynku pojawiło się zapotrzebowanie na kamery lepszej jakości. Podstawowe dla osób, które po prostu chcą porozmawiać ze znajomymi czy rodziną, a ich sprzęt nie jest wyposażony w kamerę lub jest wyposażony w bardzo podstawowy model. Lepsze dla osób, które na co dzień odbywają spotkania za pośrednictwem internetu. Najlepsze dla osób, których pracą stało się streamowanie. Dla wszystkich tych osób przygotowaliśmy zestawienie najlepszych kamer internetowych w 2021 roku.

Logitech C270 | od 120 zł

Jest to budżetowa kamera od lidera na rynku kamer internetowych, czyli Logitech. Za stosunkowo niską cenę oferuje dobrą jakość obrazu. Nagrywa obraz w rozdzielczości 720p i 30 klatkach na sekundę. Jej pole widzenia to 55° a ostrość jest ustawiona w stałym miejscu, co znacząco ogranicza swobodę przed tą kamerą. Jest to jednak absolutnie wystarczająco dobra jakość do prowadzenia rozmowy. Nieco gorzej jest, jeśli chodzi o jakość dźwięku. Kamera wyposażona jest w jeden mikrofon, który ma zasięg do jednego metra. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na zakup tej kamery, musisz liczyć się z tym, że przy rozmowie potrzebny będzie jeszcze zestaw słuchawkowy. Jest więc to idealny wybór dla osób, którym nie zależy na idealnej jakości obrazu i szukają raczej budżetowego rozwiązania.

Logitech StreamCam | 500 zł-699 zł

Druga pozycja na naszej liście od Logitech. Tym razem jest to zdecydowanie lepszy sprzęt. Logitech StreamCam nagrywa w jakości Full HD 1080p w 60 klatkach na sekundę, oznacza to, że obraz będzie płynny i ostry. Raczej nie będzie można mu niczego zarzucić. Szczególnie że kamera została wyposażona w system automatycznego ustawiania ostrości (od 10 cm do nieskończoności), który potrafi wykrywać twarz i jasny obiektyw o kącie widzenia 78°. Lepiej wygląda również jakość dźwięku, kamera została wyposażona bowiem w dwa mikrofony wielokierunkowe z filtrem redukującym zakłócenia. Jest więc to sprzęt dla osób, którym zależy na odpowiedniej jakości obrazu.

Razer Kiyo | 500 zł

Propozycja od Razera jest idealnym wyborem dla osób, które szukają kamery internetowe wyposażonej we własne źródło światła. Okrągła lampa otaczająca obiektyw dodatkowo doświetla twarz i tworzy charakterystyczny efekt pierścienia odbijającego się w oku. Sama kamera nagrywa w rozdzielczości Full HD 1080p, ale przy 30 klatkach na sekundę. Jeśli chcemy, żeby obraz był bardziej płynny, musimy obniżyć rozdzielczość do 720p. Kamera posiada mikrofon wielokierunkowy, ale nie jest w stanie śledzić, gdzie znajduje się twarz i odpowiednio dostosować ostrości. Jest więc to wybór dla osób, które będą nagrywały się w słabych warunkach oświetleniowych i nie chcą inwestować w dodatkowe oświetlenie.

Brio 4k stream edition | od 885 zł

W naszej opinii aktualnie najlepsza kamera internetowa dostępna na rynku. Jakość jednak wiąże się z ceną dochodzącą do tysiąca złotych. Za te pieniądze dostajemy kamerę nagrywającą w rozdzielczości 4K i 30 klatkach na sekundę. Jeśli zależy ci na większej ilości klatek, możesz nagrywać w nawet 90 klatkach na sekundę, ale przy rozdzielczości 720p. Kamera posiada również regulowane pole widzenia 90°/78°/65°, cyfrowe powiększenie: 5x i system Rightlight 3 z HDR, dzięki któremu kamera potrafi dostosować się do trudnych warunków oświetleniowych. Taka kamera może się wykorzystać nawet w kasyno online GG Bet, by prowadzić gry na żywo w dziale live.  W dedykowanej aplikacji możesz przesuwać, pochylać i powiększać obraz. Brio posiada dwa mikrofony wielokierunkowe redukujące szumy. Mikrofony z łatwością rejestrują dźwięk z odległości 1 metra, a dźwięk przez nie rejestrowany jest wolny od szumów, czy zniekształceń. Jeśli więc szukasz kamery, która jest zwyczajnie najlepsza, jest to właściwy wybór. Zalecamy jednak, abyś zastanowił się, czy aby na pewno potrzebujesz aż tak zaawansowany sprzęt i czy warto wydawać prawie tysiąc złotych na kamerę, której zadanie równie dobrze spełni sprzęt za połowę tej ceny.

Podsumowanie

Na rynku jest obecnie szeroki wybór kamer internetowych. Najważniejsze, żebyś odpowiedział sobie na pytanie, do czego tak naprawdę potrzebujesz tej kamery. Mamy nadzieję, że nasze krótkie zestawienie pomoże ci w dokonaniu odpowiedniego wyboru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *